Tajemnica przeznaczenia

Zanim zdradzę Ci niektóre obserwowane przez ludzkość przez wiele tysięcy lat zależności dotyczące przeznaczenia, chciałem podziękować Tobie, drogi czytelniku za pochylenie się nad tym tekstem oraz wyrazić swoje uznanie dla Ciebie.

Wiem i widzę, jak niewielu ludzi potrafi zatrzymać się na chwilę, by pomyśleć o świecie głębiej, niż na poziomie swoich potrzeb fizjologicznych. Rozumiem przyczynę spłycenia myślenia i uczuć w dzisiejszym świecie, stąd tym większe uznanie dla każdego, kto szuka jednak więcej.

Za zainteresowanie się i szukanie odpowiedzi na głębsze pytania nagrodą daleko większą, niż moje uznanie, będzie lepsze zrozumienie świata i łatwiejsze osiągnięcie szczęścia, a może nawet sukcesu.

Przejdźmy jednak do sedna.

Wielokrotnie spotykałem się z sytuacjami wręcz nieprawdopodobnymi, zbiegami okoliczności, które nie tylko były niezwykłe w całej swej istocie, ale wręcz ratowały życie, zdrowie, sytuacje, imprezy, biznesy… Tak często spotykałem się z dziwnymi zbiegami okoliczności, że czułem i byłem niemal pewien, że to nie mógł być przypadek.Przeznaczenie lubi czekać na drodze,

Nie mówię tu o „przypadkowej” śmierci niektórych osób związanych z zagadkami kryminalnymi, ani o wypadkach, czy „seryjnym samobójcy”. Mówię tu o wydarzeniach, w których „podmuch skrzydła motyla” zmienił diametralnie czyjeś życie.

 

Czym jest przeznaczenie?:

Prawdopodobnie pamiętasz jeszcze mityczną historię króla Edypa. Wyrocznia przepowiedziała, że zabije on swojego ojca i ożeni się ze swoją matką. Stało się tak, nie dlatego, że zgodził się z przeznaczeniem, ale postanowił od niego uciec. Przyznam, że jestem przeciwny wróżbiarstwu, ponieważ nie pozwala cieszyć się przygodą i nieznajomością losu. Jest jednak poważniejsze zagrożenie od strony wróżb i magii. Otóż wielokrotnie powodowały one opętania. To jest wprawdzie inny wątek, ale w myśl filozofii Kościoła, wróżby są efektem przebiegłości i niezwykłej inteligencji szatana, który jest w stanie przewidzieć wszystkie nasze działania kilkaset tysięcy partii szachów do przodu, co nie oznacza, że możemy go zaskoczyć nagłym i niespodziewanym ruchem, ale jestem zdania, że lepiej nie ryzykować.

Zostawiam więc wróżby i przejdę do przeznaczenia. Przeznaczenie (niekiedy zwane Opatrznością) jest ogólną bogatą układanką, w której każdy pyłek, wirus, bakteria, atom i kwark ma swoje miejsce. Najmniejszy element może zmienić przyszłość całego wszechświata i zbiega się w odpowiednim czasie ze wszystkimi innymi elementami wszechświata.

Z bardziej spektakularnych „przypadków” możemy przytoczyć choćby historię Jerycha, którego mury rozsypały się na głos trąb. Wg naukowców w tym czasie na tych ziemiach doszło do trzęsienia ziemi, co wcale nie stoi w sprzeczności w boskim planem, ale wręcz go uzupełnia. Siły natury wielokrotnie zbiegały się w czasie z przepowiedniami wieszczów, mistyków i jasnowidzów. Może więc faktycznie widzieli przyszłość?

Pisałem już o tym w „Przepowiedni„, zauważyłem też wiele miesięcy temu, że do układanki najbardziej pasuje prezydent Donald Tramp. Nie twierdzę, że taki układ jest dobry, czy zły, bo być może to było najlepsze rozwiązanie dla świata, ale w obecnym układzie sił i zjawisk, on właśnie będzie wypełniał przeznaczenie. Zauważcie, że wszystkie sytuacje opisane w „Krok od katastrofy” doprowadzą do tych opisów z przepowiedni a nasze działania możliwe, że tego nie zatrzymają, ale na pewno mogą zmniejszyć skutki.

Przeznaczenie jest jednak nieprzewidywalne. Nie wierzcie, jeżeli ktoś Wam powie, że nie macie na nic wpływu, ale o tym później. Jest jednak wiele ciekawych „przypadków”, których nie może wyjaśnić żadna nauka. Choćby zwykła zbieżność, o której pisałem “13” – Czy to jest zwykła liczba? Jak niewielkie było prawdopodobieństwo takiego zbiegu okoliczności? Czy to na pewno był przypadek?

Spójrz także na swoje życie. Czy jakiekolwiek Twoje działanie, powodzenie, czy niepowodzenie nie doprowadziło do ciągów bardzo znaczących zdarzeń? Czy nie zdarzyło ci się, że znalazłeś się w jakimś miejscu i czasie, dzięki czemu właśnie Ty zadziałałeś i wpłynąłeś znacząco na czyjeś życie?

Ja już dawno przestałem wierzyć w przypadki. Zauważyłem, że każde zdarzenie ma swój cel i nie ma sensu pytać „dlaczego?” Może odpowiedź znajdziemy sami, może nie, ale jesteśmy częścią wielkiej układanki, która czyni nasze życie wręcz cudownym i niespodziewanym.

Kod Biblii

Nie chodzi o żaden film, ale o szyfr a właściwie o niezwykłe połączenie słów czytanych utworzonych poprzez przeskakiwanie co kilka liter w oryginalnym zapisie Starego Testamentu. Kilku naukowców zauważyło, że spisywane w ten sposób słowa nie tylko się krzyżują, ale także tworzą historię świata, także współczesną. Zapis jest tak niezwykły, ze zaprząta głowy wielu zwolennikom i przeciwnikom tej teorii.

Niestety nie znam hebrajskiego i nie planuję się go celowo uczyć, żeby szukać odpowiedzi. Uważam ten kod za prawdopodobny, choć uwzględniam możliwość przypadkowości, lub zafałszowania. Zastanawiające jednak są rozważania osób na podstawie interpretacji tego kodu po np. katastrofie smoleńskiej, które wybiegały w przyszłość. Oznaczałoby to wówczas, że przyszłość jest już ustalona i niezmienna. (Co ciekawe, słowo „Anglik” krzyżujące się z „katastrofa” itd. było interpretowane jako Radosław Sikorski, więc nie zdziwię się, jeśli okazałoby się, że czasem mógłby mieć coś wspólnego, ale zawsze można się pomylić. Zaczekajmy co wyłuska kolejna ekipa śledczych.)

Jaki mamy wpływ na przeznaczenie?

Nie wierz nikomu, kto mówi, że wszystko jest zapisane i o nic nie walcz, nic nie rób, na nic nie masz wpływu… JEST WRĘCZ PRZECIWNIE! Masz wpływ na wszystko! Każdy ruch i działanie przynosi efekt. Jeśli przeznaczenie mówi, że osiągniesz sukces, to znaczy, że w tym momencie ruszysz swoje 4 litery i zaczniesz działać wg cennych wskazówek, które pozwolą Ci go osiągnąć. Prawdopodobnie ten sukces pomoże, zainspiruje kogoś, lub nawet sprawi, że komuś uratujesz zdrowie, szczęście rodzinę itd…

Jeśli tego nie zrobisz, przeznaczenie ma zapisany ten fakt, że będziesz gnił dalej przed komputerem, albo ustąpisz przy byle niepowodzeniu, co może skończyć się „zakisiałą egzystencją”.

Masz więc 100% wpływ na swoją przyszłość. Zdarzenia losowe się zdarzają, ale masz również 100% wpływ na to, jak na nie zareagujesz i jakie poniesiesz tego konsekwencje. Jeżeli chcesz coś osiągnąć, to zbierz siły, informacje, zasoby swoją d… i do roboty i to także jest zapisane w przeznaczeniu. (Ale wcześniej może skończ czytać artykuł 😉 )

Nawiążę może do paru filmów, które pokazują, że to właśnie my tworzymy przeznaczenie. Dlaczego uważam, że scenariusz filmu może być argumentem? Ponieważ wielokrotnie widziałem podobne scenariusze w rzeczywistości a te filmy świetnie prezentują temat. Właściwie jest wiele filmów, które nawiązują do odgórnego planu. Pomijam jednak filmy typu „Oszukać przeznaczenie”, które trochę naciągają temat.

„Sztuczki” to ambitny polski film, może niezbyt porywający, ale dobrze pokazujący wpływ każdego naszego działania na przyszłość. Mówi się, że zmieniamy przeznaczenie, ale uważam, że zmieniamy sytuację i bieg zdarzeń. Reżyser w filmie świetnie pokazał, jak niewielki wkład włożony w przyszłość może zmienić bardzo dużo. Bohaterowie filmu, rodzeństwo, stosowali tzw. sztuczki, polegające na złożeniu tzw. ofiary na poczet zmiany przyszłości. Jeden z bohaterów, młody chłopak, głęboko wierzył, że przy stosowaniu sztuczek pomoże szczęściu i spowoduje, że jego ojciec wróci. Czy taki scenariusz napisało również przeznaczenie, zobaczcie sami.

Świetnym przykładem na wpływ każdej drobnej decyzji na życie nasze i innych jest wyborna komedia z Jimem Carreyem „Yes man” (Jestem na tak – w PL), gdzie załamany i znudzony życiem bohater zostaje wplątany w przymierze i na wszystko musi odpowiadać „Tak”. Ciąg zdarzeń nie tylko go ożywia, ale także otwiera cały wór przygód i zbiegów okoliczności układających się w całość.

Spomiędzy całej sterty scenariuszy filmowych dodam jeszcze zwariowaną czarną komedię pt. „Ciało”, w której przeplatają się losy bohaterów w niezwykle niewiarygodny sposób.

„Zbiegi okoliczności” i przeznaczenie przewija się także w powieściach Tolkiena, ale także w mnóstwie innych filmów.

Pragnę więc podkreślić, że taki ważny element, jak nasza wolna wola, wszystkie nasze decyzje, karma, czy jak to wolę nazywać „powracająca fala” (za Bolesławem Prusem), nie tylko nie kłóci się z przeznaczeniem, ale idealnie je wypełnia.

Ilekroć słyszę pretensje, dlaczego Bóg nic nie zrobił, że pozwolił na rzeź wołyńską, hitlerowską, stalinowską itd. to nasuwa mi się jedno pytanie. A gdzie był człowiek? To właśnie działania grup „ludzi”, poddanie się tym ludziom oraz brak sprzeciwu doprowadził do tak wielkich zbrodni.

Jak tak tragiczne doświadczenia mogą wpłynąć na przyszłość i pomóc innym ludziom? Wystarczy wyciągnąć wnioski i nie dopuścić do kolejnych takich zbrodni, chociaż, jak widać na przykładzie ISIS oraz nacjonalistów ukraińskich i polskich polityków, nauka do głów wchodzi bardzo topornie…

Przyznam, że świadomość istnienia przeznaczenia, złożoności losu oraz ważnego wpływu przypadków na czyjeś życie, pozwala zaakceptować i pogodzić się z niepowodzeniami i nieszczęściem.
To prawda, że trochę czasu mi zajęło, by to poczuć, ale teraz znacznie ułatwia mi działanie świadomość, że każde niepowodzenie i nieszczęście powoduje ważną zmianę w nas, lub ma olbrzymi wpływ na inne osoby.
Śmierć bliskiej osoby jest także dla nas nieszczęściem, ale najprawdopodobniej szczęściem dla tej, co odeszła.

Kiedy zrozumiesz, że żal, smutek, złość i rozpacz etc. tak naprawdę wynikają głównie z naszego egoizmu, podobnie, jak znienawidzony przez nas pech, czyli coś co nie układa się po naszej myśli, to będziesz mógł to zaakceptować. Wiedz, że te wydarzenia muszą zaistnieć, bo są trybem w wielkiej działającej machnie.

Kolejnym krokiem po zrozumieniu tego faktu, będzie wyeliminowanie, lub zmniejszenie żalu, smutku i rozpaczy, żeby przestać użalać się nad sobą, pomyśleć, że to wszystko ma sens a zaoszczędzoną energię przeznaczyć na działanie.

„Kto myśli o problemach, ma problemy. Kto myśli o rozwiązaniach, ma rozwiązania”.
Po pozbyciu się ograniczeń i zmniejszeniu wpływu egoizmu, można zacząć działać. Właśnie dlatego zrozumienie przeznaczenia odblokowuje nas i pozwala normalnie funkcjonować.
Często mawiam, że życie jest płynięciem szkunerem do celu, czasem zmienia się wiatr, albo wieje w twarz, wówczas trzeba ustawiać żagle do wiatru, lub halsować, ale ciągle zmierzasz do celu. Nawet kiedy jest zupełna cisza, możesz odpychać się wiosłami, lub włączyć silnik, jeśli masz, lub nawet czekać na wiatr. Ale zawsze najgorsze jest dryfowanie, bo woda i wiatr może znieść Cię na mieliznę, lub rozbić o skały. Trzeba także pamiętać o ciągłym sprawdzaniu pozycji, kursu i map.
Każdy ma swoje miejsce i cel na Ziemi, więc w ten sposób wypełnisz swoje przeznaczenie.

PODSUMOWANIE

Przeznaczenie jest faktem, który sami tworzymy. Świat składa się w przeplatające się niezwykłe scenariusze. Każde zdarzenie ma swój cel i sens, który poznamy, lub nie, ale przeznaczenia nie zmienimy, zresztą i tak, go nie znamy.

Każdy ma swoją ważną rolę do spełnienia, ale nie wobec siebie, lecz wobec innych. Cokolwiek się wydarzy, pogódź się z tym, bo nie możesz zmienić tego, co się stało, ale możesz zmienić tego skutki.

Nie ma nic gorszego, niż bierne „dryfowanie”. Jesteś powołany by zrobić coś dobrego i działać, więc działaj, motywuj innych słowem i czynem, pomagaj tym, którzy tego potrzebują. Osiągaj sukcesy, ucz się na błędach swoich i cudzych. Jeśli ktoś przed Tobą popełnił błąd, współczuj mu, ale bądź wdzięczny jemu i przeznaczeniu, kiedy dzięki temu się przed nim uchronisz.
Nawet to, że czytasz ten tekst, też jest zrządzeniem przeznaczenia, losu, Opatrzności, czy choćby nawet „szczęśliwym trafem”, ale trafiłeś tu po to, by go przeczytać i skorzystać.

Jeśli ten tekst pomógł Ci w jakikolwiek sposób, przekaż go dalej, być może pomoże także innym. Więc ruszaj i działaj. Odkryj i wypełniaj swoją misję.

POWODZENIA!
Życzę z całego serca.
Piotr Angler

Reklamy

Jedna uwaga do wpisu “Tajemnica przeznaczenia

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Connecting to %s